Trasy

wyzwanie2

Po raz kolejny – już jedenasty – rzucamy Wam WYZWANIE. Tym razem naszą bazą będzie podopolska Dąbrowa. W tym roku zapraszamy Was na cztery trasy przeprowadzone w ulubionej przez nas formule scorelaufu. Dodatkowo – dzięki Waszym sugestiom – utworzyliśmy trasę rowerową FAMILY do startu zespołów z najmłodszymi uczestnikami. 

Co to ten SCORELAUF? 

SCORELAUF – to rywalizacja oparta o zdobywanie punktów w terenie w określonym czasie. Rajd zazwyczaj startuje około 9 – 9.30 a kończy się o 17 – 17.30. W tym czasie należy odwiedzić jak największą ilość PK, zaliczyć jak najlepiej i jak najwięcej ZS. 

Jaka długa jest trasa?

Od 0 km do nieskończoności – to od Was zależy które z PK i ZS zaliczycie w wyznaczonym czasie i którędy do nich dotrzecie. To znaczy, że wasza trasa może mieć 5 km, 10, 40 albo więcej. W każdym momencie możecie skończyć lub zrobić przerwę. Możecie zabrać ze sobą rodzinę, ale i kumpli napieraczy. Każdy zespół ściga się sam ze sobą. Wyzwanie to nie Wyścig po trasie, Wyzwanie to rajd przygodowy. My przygotowujemy przygody, wy podejmujecie decyzje.

Jak liczne są zespoły?

Zespoły mogą mieć od 2-6 osób. Na trasie PRO zespoły są zawsze 2-osobowe

Szczegółowy opis tras:wyzwanie7

Trasa OPEN piesza i rowerowa

Na trasie OPEN śmigamy pieszo lub na rowerach. W trakcie Rajdu będziecie poruszać się po terenie za pomocą mapy i zdobywać rozmieszczone w terenie Punkty Kontrolne PK. Każdy z PK ma swoją wartość wynikającą zazwyczaj z odległości od startu i trudności w odnalezieniu. PK na Wyzwaniu bywa zazwyczaj około 20. Poza PK przygotowujemy Zadania Specjalne ponieważ Wyzwanie to impreza interdyscyplinarna, mająca swoje korzenie w rajdach przygodowych (Adventure Racing). Zadania Specjalne ZS po odpowiednim ich zaliczeniu przyniosą kolejne punkty potrzebne do osiągnięcia zwycięstwa. wyzwanie5Ponadto na Wyzwaniu nagradzamy już samo dotarcie do ZS. Liczba ZS to 6 – 10. Ponadto na Wyzwaniu tradycją jest Odcinek Pieszy OP, dla trasy rowerowej, który w tym roku również będzie obowiązkowy. Możecie też liczyć na Bonus – nagrodę za uważność, spostrzegawczość albo po prostu szczęście.

Trasa FAMILY rowerowa

W rodzinie siła! Ekipy w składzie mające dzieciaki przedszkolne / wczesnoszkolne będą klasyfikowane osobno (no bo przecież nie z wymiataczami z OPEN !) Dodatkowo część ZS będą miały zadania do wykonania przez/wspólnie z dzieciakami.

Trasa PRO

Jak OPEN ale…trudniej. Jak ? Na razie niespodzianka, może zmienimy mapę na trudniejszą (mniej szczegółów, może brak nazw, albo sieci wodnej, etc.) Albo poprosimy o zaliczenie konkretnych PK (na wyspie, w powietrzu, na końcu mapy etc.) To część rajdu, która ekipie od mapy i trasy daje szczególną radochę.

W skrócie: trzeba zebrać kilku zapaleńców, naoliwić rower lub wyczyścić buty i przyjechać na start.
Potem trzeba trochę przejechać lub trochę przejść, zjechać na linie i trafić do mety.

Zgłoś swój zespół! (kliknij)